ROK SZKOLNY 2014/2015
 
TO BYŁ ROK 2014/2015

DNIA 26 CZERWCA 2015 ROKU NASTĄPIŁO UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO, POŻEGNANO KLASĘ VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ KTÓREJ WYCHOWAWCĄ BYŁA PANI ANNA NAJMAN ORAZ KLASĘ III GIMNAZJUM WYCHOWAWCA PANI IWONA SZCZEPANKOWSKA

PRYMUSEM PODSTAWÓWKI ZOSTAŁA NIKOLA BRYKS ZE ŚREDNIĄ OCEN 5,75 UCZENNICA KLASY VI  NATOMIAST NAJLEPSZĄ ŚREDNIĄ W GIMNAZJUM OSIĄGNĘŁA KLAUDIA NIEZNAŃSKA
Z KLASY III 5,41

NAJLEPSI OTRZYMALI STYPENDIA DYPLOMY I NAGRODY KSIĄŻKOWE

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY JESZCZE LEPSZYCH WYNIKÓW
W NAUCE!!!

 

 

16 czerwca 2015 r. uczniowie klasy III gimnazjum przedstawili projekt gimnazjalny „Żyjmy zdrowo, bez nałogów”, który opracowali pod kierunkiem pani Iwony Szczepankowskiej. Oprócz prezentacji i referatów dziewczęta wykonały taniec – zumbę, aby zachęcić do aktywności fizycznej.
Młodzież przekazała kolegom i koleżankom z klas I i II informacje, które pozwolą na utrzymanie właściwego stanu zdrowia poprzez uświadomienie im szkodliwości palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków. Zaproponowali aktywne formy spędzania czasu i zdrowe odżywianie.

 
Deutsch Wagen Tour z Goethe Institut z Poznania.

10 czerwca 2015 roku odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego, pod hasłem - Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego", organizowanym przez Panią Agatę Graf - nauczyciela języka niemieckiego. W tym dniu zawitał do nas Deutsch Wagen Tour z Goethe Institut z Poznania. Zajęcia pokazowe przeprowadziła Pani Justyna Wichłacz.

więcej...

 

VII Europejski Tydzień Sportu w Zespole Szkół we Wrzosowie
 Imprezy we Wrzosowie
 przebiegają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.
1.     25 maja test Coopera, startowało 40 osób.
2.     26 maja między klasowy turniej piłki nożnej szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
3.     27 maja indywidualny turniej tenisa stołowego gimnazjum.
4.     28 maja międzyklasowy turniej piłki siatkowej

W rywalizacji wzięła udział bardzo duża część uczniów, każdy mógł znaleźć coś dla siebie odpowiedniego i zaprezentować swoje umiejętności.
Zawody zaplanowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego:
Piotr Jakubowski i Jacek Dymecki

 

 

EURO- WEEK
W dniach 13-17 maja 2015 roku młodzież z Zespołu Szkół im. Ignacego Łukaszewicza we Wrzosowie wzięła udział w  Ogólnopolskim  Obozie Językowym „ Euro- Week” w Międzygórzu,  który ma  akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczniowie  brali udział w licznych grach i zabawach, prezentacjach i warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy pochodzących m.in. z Francji, Wietnamu, Indonezji, Gruzji, Łotwy, Kolumbii, Indii, Ukrainy i Włoch. Opowiadali oni o swoich krajach, prezentowali tańce narodowe i kulturę. Wszystkie zajęcia prowadzone były wyłącznie w języku angielskim. Dużą popularnością cieszyły się zwłaszcza warsztaty Mission Imposible, czyli zestaw różnych misji, które trzeba było wykonać w grupach. Jedną z nich było zrobienie ze swoją grupą 20 szalonych selfie z każdym opiekunem i wolontariuszem, a następnie przebranie się za kogoś z wybranych postaci. Dzięki życzliwości Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym i Potrzebującym Opieki „Senior”   w Piotrowicach oraz  MK Travel Kołobrzeg  uczniowie zwiedzili Wrocław i Jaskinie Kresu Morawskiego w Czechach. Każdy opiekun i uczestnik otrzymał certyfikat udziału. Wyjazd zorganizowała grupa nauczycieli: Anna Najman, Beata Bendkowska i Karol Burzyński.

 

                           SZKOLNE  GAZETKI 
W Zespole Szkół we Wrzosowie działają dwie niezależne gazetki szkolne.Prowadzone są one przez gimnazjalistów, pod opieką i konsultacjąpani Wioletty Burtowy-nauczyciela geografii i fizyki.Pierwszą z gazetek jest ,,GEO-WRZOSIK’’ redagowany przez uczniów klasy pierwszej gimnazjum. Z redaktorem naczelnym –Amandą Ulikowską ,Z zespołem redakcyjnym (N. Kozyra,K.Olejniczak,A.Jastrzębska,H.Humiennik, H.Zieliński,P.Kędzior)  i grafikiem - Krzysztofem Rypina.
Gazetka ta porusza zagadnienia związane z przyrodą , geografią i ekologią. Można w niej znaleźć kącik z krzyżówkami i rebusami, poczytać interesujące artykuły np.  o trzęsieniu Ziemi w Nepalu, największej pustyni świata albo gdzie można spędzić  ciekawie wakacje. Druga gazetka to ,,Wiedza we WRZOSACH –albo kwiaty we włosach”, Redagowana przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum. Nieregularnik porusza zagadnienia związane z nauką ,fizyką i techniką.Redaktorem naczelnym gazetki jest Szymon LiberackiSkład redakcji (E.Lesiak, Sz.Moćko, K.Kędzior, J.Balla, D.Pęcak)Grafik komputerowy - Krzysztof Rypina.W gazetce można w  znaleźć stałe rubryki m.in.
100 wynalazków ,które zmieniły świat –telefon, samochód, myśli i cytaty wielkich naukowców, Rozrywka –anegdoty, krzyżówki.

 OSOBY CHĘTNE DO WSPÓŁPRACY ZAPRASZAMY DO REDAKCJI,,GEO-WRZOSIK-a” i  ,,WIEDZY WE WRZOSACH ”.

 

ZAJĘCIA WARSZTATOWE  ,,FIZYKA WOKÓŁ NAS ’’

Corocznie  klasa III gimnazjum ( po odbytych testach gimnazjalnych i zrealizowanym materiale nauczania z fizyki), na przełomie kwietnia i maja realizuje cykl zajęć warsztatowych ,,Fizyka wokół nas’’ adresowanych do klasy pierwszej i drugiej gimnazjum ,a także do klasy szóstej szkoły podstawowej. Gimnazjaliści samodzielnie ustalają tematykę tych zajęć-biorąc pod uwagę zainteresowania ,bądź też  sugestie młodszych uczniów z klasy pierwszej czy drugiej. Pod  asystą  nauczyciela fizyki p. Wioletty Burtowy.

 

W dniach 04.05.2015 do 08.05.2015 Odbyła się w naszej szkole wymiana młodzieży polsko- niemieckiej. Naszą młodzież odwiedzili uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły
w Cambs- 11 uczniów i 2 opiekunów.
W ramach projektu młodzież niemiecka zapoznała się z systemem szkolnictwa w Polsce, działalnością dydaktyczno- wychowawczą naszej szkoły. Wspólnie z uczniami klas I-III G porządkowała Lapidarium w Bardach. Odbyło się spotkanie się z Wójtem Gminy Dygowo. W ramach ,,Szkoły pod żaglami” uczestniczyła we wspólnym rejsie statkiem, zwiedzała zabytki Kołobrzegu. Wspólnie bawiono się na dyskotece szkolnej. W turnieju piłki siatkowej goście zajęli I miejsce. Młodzieży z Niemiec towarzyszyli uczniowie z klasy I-III G. Organizatorami wymiany była Pani Agata Graf – nauczyciel języka niemieckiego oraz Pani Klaudia Piechota – nauczyciel języka angielskiego.

Wymiana młodzieży polsko – niemieckiej została dofinansowana przez

PNWM Pomerania w Szczecinie.            

 

 
W DNIU 19 MAJA RATOWNICY WOPR Z KOSZALINA PRZEPROWADZILI SZKOLENIE UCZNIÓW Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

PO CZĘŚCI TEORETYCZNEJ PRZYSZŁA PORA NA DZIAŁANIE W PRAKTYCE

 
UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WZIĘLI UDZIAŁ W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH VOLLEYMANIA2015
ORGANIZOWANYM PRZEZ
OPP KOŁOBRZEG
 
WYRÓŻNIENIE DLA UCZNIÓW KLASY V ZA UDZIAŁ W PROJEKCIE SOCJALNYM PRZEPROWADZONYM PRZEZ GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DYGOWIE

MAŁY KROK NIEPRAWIDŁOWOŚCIOM STOP

spot filmowy

 

Dnia 12.05.2015r w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza odbyły się I Gminne Potyczki Matematyczne. Udział wzięli uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Dygowie, Czerninie i Wrzosowie. Potyczki przebiegały dwuetapowo. Pierwszy etap – indywidualny (test) – w którym wyłoniono Gminnego Mistrza Rachunków; tytuł ten przypadł uczniowi Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czerninie Piotrowi Kaczmarskiemu. Drugi etap - drużynowy – składał się z trzech etapów – podczas którego drużyny poszczególnych szkół zmagali się z zadaniami takim jak: układanie tangramów, sudoku, matematycznego domina, krzyżówek matematycznych. I miejsce w tym etapie zajęła Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Dygowie, II miejsce Szkoła Podstawowa im. I. Łukasiewicza we Wrzosowie , III miejsce Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czerninie. Wszystkim uniom gorąco gratulujemy!!!

 
To już 224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą uczczono uroczystym apelem przygotowanym przez klasę II gimnazjum.
Szczególne uznanie kierujemy do najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy pięknie przygotowali się do uroczystości przynosząc biało-czerwone symbole naszej narodowości.
 

NIENAWIŚĆ. JESTEM PRZECIW!
W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza przystąpili do ogólnopolskiej kampanii „ Nienawiść. Jestem przeciw!” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.W ramach programu grupa uczniów z klasy I gimnazjum wzięła udział w 3 miesięcznym kursie internetowym poświęconym problemom dyskryminacji i mowie nienawiści. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat. 24 kwietnia 2015 roku uczniowie wzięli udział w bezpłatnych całodniowych warsztatach dotyczących dyskryminacji, które przeprowadziła, z ramienia CEO, pani  Anna Urbańczyk, trener z Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Podsumowaniem udziału młodzieży z Wrzosowa będzie zaplanowany na czerwiec 2015 roku II Powiatowy Przegląd Filmów Szkolnych pod hasłem „ Nienawiść. Jestem przeciw!”. Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Kołobrzeski. Ponadto uczniowie utworzyli specjalną stronę na facebooku, blog i kanał na Youtubie. Wkrótce ukarze się tam spot reklamowy promujący zasadę równości i tolerancji a w czerwcu wszystkie filmy zakwalifikowane do finału.
Młodzież ma nadzieję, że te działania przełamią liczne stereotypy i pokażą znaczenie tolerancji w życiu każdej społeczności.              PREZENTACJA  KLIKNIJ!

 
Gimnazjaliści z klasy III w dniach od 21 do 23 kwietnia przystępują do egzaminu, który otworzy drogę do następnego etapu edukacyjnego.

POWODZENIA!

 
8 Kwietnia w Ustroniu Morskim odbyły się powiatowe biegi przełajowe. Startowali nasi uczniowie, wszyscy godnie nas reprezentowali,
a szczególnie Kacper Grydziuszko zdobywca III miejsca na najdłuższym dystansie, oraz Oskar Żarski zdobywając VI miejsce wśród uczniów szkoły podstawowej.

Wszystkim gratulujemy!

   
COCA-COLA CUP

JUŻ KOLEJNA EDYCJA TURNIEJU PIŁKARSKIEGO
CHŁOPCY ZAGRALI W KOŁOBRZEGU
26 MARCA I GODNIE SIĘ ZAPREZENTOWALI CHOĆ NIE WYWALCZYLI AWANSU DO KOLEJNEJ RUNDY

 
W dniach 17-18 grudnia 2014 roku odbyła się wycieczka do Berlina , w której wzięli udział uczniowie
klas I-III gimnazjum. Celem wycieczki było zapoznanie z tradycjami jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech oraz zwiedzanie osobliwości Berlina. Wspaniała atmosfera świąt , wystrój bożonarodzeniowy oraz zapach przysmaków świątecznych , prezentowanych ma jarmarkach w stolicy Niemiec oczarował uczestników wyjazdu . Uczniowie zwiedzili również Muzeum Pergamońskie, Bramę Brandenburską,
Katedrę  Berlińską, Wieżę Telewizyjną, Kolumnę Zwycięstwa, Reichstag, fragment Muru Berlińskiego. Opiekunami wycieczki byli Pani Agata Graf- nauczyciel języka niemieckiego oraz Pani Klaudia Piechota - nauczyciel języka angielskiego.
 
 

Tegoroczne Święta Wielkanocne uczniowie Zespołu Szkół we Wrzosowie uświetnili samodzielnie wykonanymi, przepięknymi pracami plastycznymi pod kierunkiem pani Jolanty Pankiewicz.  Są to koszyczki z gazety ręcznie wyplatane, lakierowane, malowane i wypełnione samodzielnie wykonanymi ozdobami wielkanocnymi.
Dzięki zaangażowaniu uczniów wielkanocna wystawa jest imponująca.
                Z okazji Świąt Wielkanocnych młodzież i Grono Pedagogiczne naszej szkoły składa wszystkim mieszkańcom gminy Dygowo najserdeczniejsze życzenia.
Ciepłych Świąt Wielkanocnych i radosnego Alleluja.
                Palmy i koszyczki będzie można podziwiać w niedzielę palmową podczas mszy w kościele parafialnym we Wrzosowie.

 

 
W dniu 6 marca ratownicy WOPR wraz z uczniami Prywatnego Centrum Edukacyjnego "Szkolny sukces" przeprowadzili w naszej szkole dla uczniów klas gimnazjalnych szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Uczniowie ćwiczyli przyjmowanie pozycji bocznej ustalonej oraz postępowanie przy nagłym zatrzymaniu krążenia (NZK) w 8 krokach.
 
W dniu 11 lutego w Gościnie odbyła się runda eliminacyjna Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej na poziomie gimnazjum dziewcząt natomiast 12 lutego w Gimnazjum nr.3 rywalizowali chłopcy. Reprezentacja naszego gimnazjum wzięła udział
w zawodach nie odnosząc większego sukcesu.

 

"O seksualności bez tajemnic”

Czym jest edukacja seksualna?  Czy spełnia swoje zadanie Kto tak naprawdę przygotowuje dzieci do życia  seksualnego – rodzina, czy szkoła, a może Internet, albo rówieśnicy? 
Ze świadomością seksualną zarówno dzieci , jak i dorosłych w Polsce wciąż nie jest najlepiej dlatego też w dniu 7.01.2015r, na terenie naszej szkoły odbyły się zajęcia psychoedukacyjne z zakresu edukacji seksualnej dla uczniów klas gimnazjalnych.
Prowadziła je pani Aleksandra Lachowicz z Doradztwa Psychopedagogicznego w Koszalinie.
Młodzieży trzeba mówić o konsekwencjach ich wyborów. Omawianie pomaga w zbudowaniu tzw. drzewka decyzyjnego- jak coś postanowisz, to wiedz, co będzie z tego wynikało, jak zadziałają twoje hormony, twoje emocje..

pedagog szkolny-Anna Kaźmierczak

DNIA 12 GRUDNIA  W SALI GIMNASTYCZNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ WE WRZOSOWIE ODBYŁO SIĘ GMINNE SPOTKANIE WIGILIJNE PRZYGOTOWANE PRZEZ GMINNY ZESPÓŁ OŚWIATY I KULTURY W DYGOWIE,  PRACOWNIKÓW ORAZ UCZNIÓW SZKOŁY

DZIEŃ PATRONA
8 grudnia obchodziliśmy Święto Szkoły.  Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy III gimnazjum z wychowawcą panią Iwoną Szczepankowską. Młodzież przedstawiła inscenizację o życiu i pracy  Ignacego Łukasiewicza. Dzieci z klasy Ia  i Ib zatańczyły taniec śląski, a klasa III zaprezentowała ludowe przyśpiewki. Dekoracją były lampy naftowe wykonane przez uczniów oraz hasła i rymowanki o Naszym Patronie. Honorowymi gośćmi byli: wójt pan Marek Zawadzki i dyrektor GZO i K pani Sylwia Zaremba.

 

 

DARY SERCA

14 listopada 2014 roku uczniowie przekazali dary zebrane dla „Schroniska dla zwierząt” w Kołobrzegu. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Iwony Szczepankowskiej zorganizował zbiórkę karmy i akcesoriów potrzebnych bezdomnym zwierzętom. Dzieci wzruszył los porzuconych zwierząt i postanowiły wkrótce powtórzyć akcję.

 

 
Postanowiliśmy kibicować drugoligowemu zespołowi z naszego powiatu w walce
o mistrzostwo ligi.
I powiodło się, podczas sobotniego meczu rozegranego w Rymaniu OPP Powiat Kołobrzeski pokonał
 KS Gniezno 3:2

Warto było zobaczyć to na żywo.

 

"Projekt latarni miejskiej zasilanej gazem ziemnym"

Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w IX edycji konkursu plastycznego ogłoszonego przez Zarząd Spółki G. EN. GAZ ENERGIA Sp. z o. o. Tematem była latarnia zasilana gazem ziemnym.

W dniu 7 listopada otrzymaliśmy pomyślną wiadomość, iż prace naszych uczniów zachwyciły jury konkursu oryginalnością, pomysłowością i estetyką wykonania. Wyróżnienia otrzymali: Nikola Bryks, Aneta Florkowska, Alicja Bala, Jagoda Żarska, Martyna Kozyra, Krystian Burawski, Dawid Pyzyna, Pawł Hałuszka, Damian Pajka, Filip Fabiszak, Zofia Pokusa, Marian Ragus.
Prace wykonane pod kierunkiem P. Jolanty Pankiewicz

 

96 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
SPEKTAKL PRZYPOMINAJĄCY DROGĘ DO WOLNOŚCI PRZYGOTOWAŁA KLASA I GIMNAZJUM ORAZ V SZKOŁY PODSTAWOWEJ POD KIERUNKIEM
P. WIOLETTY BURTOWY I P. JOLANTY PANKIEWICZ

 

Dnia 31 października w Naszej Szkole dominował nastrój Halloween zmieszany z zapachem jesiennych jabłek, czyli połączenie angielskiego święta duchów z niemieckim świętem jabłka, które przygotowały nauczycielki języków obcych pani Agata Graf oraz pani Klaudia Piechota wraz z podopiecznymi.
Impreza przebiegała pod znakiem zabawy
i rywalizacji.

 

"Kaleka czy COOL-awy"

TO WARSZTATY EDUKACYJNE MAJĄCE NA CELU INTEGRACJĘ, LIKWIDACJĘ BARIER MIĘDZY OSOBAMI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, A OSOBAMI SPRAWNYMI
UCZĄ KONTAKTOWANIA SIĘ Z OSOBAMI NIEWIDOMYMI, NIESŁYSZĄCYMI ORAZ JAK POMAGAĆ OSOBOM NA WÓZKACH

23.10.2014

 

JAN PAWEŁ II "Świętymi Bądźcie"

IMPRESJA SŁOWNO - MUZYCZNA PRZYGOTOWANA PRZEZ KLASĘ VI POD KIERUNKIEM PANI ANNY NAJMAN
PO PRZEDSTAWIENIU ZAPRASZAMY NA KREMÓWKI
22.10.2014

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W ZESPOLE SZKÓŁ WE WRZOSOWIE

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

10 PAŹDZIERNIKA2014

 

 W dniach 29.09.2014.- 3.10.2014. uczniowie z klasy III gimnazjum  wzięli udział w wymianie młodzieży polsko- niemieckiej w zaprzyjaźnionej szkole w Cambs – Regionale Schule ,, Schule am Műhlenberg” ( Niemcy). Opiekunami wyjazdy zagranicznego były nauczycielki języków obcych- Pani Agata Graf – język niemiecki, Pani Klaudia Piechota – język angielski.

więcej....

 

 

Turniej Orlika 2014
W dniu 25 września reprezentacja dziewcząt ZS Wrzosowo rozegrała eliminacje wojewódzkie w V Turnieju Orlika o puchar Premiera Donalda Tuska.
W starciu z Gościnem i Trzebiatowem dziewczęta przegrały, natomiast wygrana z reprezentacją z kołobrzeskiej szkoły dała dziewczętom III miejsce w Turnieju.

 
Uczniowie Zespołu Szkół we Wrzosowie uroczyście rozpoczęli nowy rok nauki pierwszego września o godzinie 9.00.
Najmłodszych przyprowadzili rodzice, którzy przed kilkoma laty także stanowili społeczność uczniowską naszej szkoły.

NOWY ROK SZKOLNY

2014/2015